İnternetin Bilinmeyen Yüzü


 1. 1

  Bir buz dağı düşünün klişe bir örnek fakat öyle!

  Bu buz dağının sadece hatta yıllardır görünen yüzüyle ilgileniyorsunuz. Ötesine geçmek gibi bir kaygı yaşamıyorsunuzda. Gerekli bütün herşeye ulaşabildiğiniz görünen yüzün sadece %4 ünü kullanıyorsunuz desem ? Evet yanlış okumadın sadece %4 belkide bilemedin en fazla %10 unu kullanabildiniz bu güne kadar. Peki geri kalan bu yüzde doksanlık kesimde ne var diye mi merak ediyorsunuz yazımızın devamında bulabilirsiniz. Deep Net : İnternetin görünmeyen yüzü olarak adlandırılır. Bunun sebebi ise hiç kimsenin hakim olamadığı ve her bir web yayıncısının burada kendi kurallarını koyduğu özgür ortam olduğu içindir. İstediğiniz herşeyi barındırdığı içindir. Hatta gerçek dünya ile aynıdır. Gece arka sokaklara inip gezmek istermisiniz ? İşte deep web de internetin arkasokakları. Uyuşturucudan silaha hatta kiralık katillere, izlemekten tiksineceğiniz hatta iğreneceğiniz videolara kadar.... Çok mu kötü geldi herkes bu şekilde anlatımlar yapıyor birde şunlar sıralayayım; sınırsız bilgi kaynağı belki daha önce hiç okumadığınız hatta ömrünüz boyunca istesenizde ulaşamayacağınız bilgi, belge evraklar, eğitici öğretici araçlar programlar, detaylı yazılım ve kodlama konuları, hiç bilmediğiniz kişisel gelişim yöntemleri, yeteneklerinize göre yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz hatta açığa çıkarabileceğiniz kaynaklar, istediğiniz hatta hayalini bile kurmadığınız bilmediğiniz, aklınızdan dahi geçmeyen programlar, araçlar, toollar, vb. gibi faydalarıda var tabi..
 2. 2

  Deep Web 'e Girmek!

  Burada sizlere nasıl erişileceği hakkında bir detay anlatmayacağım fakat bağlantı yapısı hakkında sizleri bilgilendireceğim ki nasıl bu kadar aşırı gözde büyütüldüğünü belki umursanmadığını anlayabilirsiniz. Deep Web yapısı gereği siteler Do not Track! yani izleme yaptırmazlar aynı şekilde kullanıcılarında izlenmemelerini isterler. Herkes anonim ve herkes eşittir. Bundan dolayı herhangi bir deep web yayıncılarına ait bir sunucuya kişisel cihaza erişimde geçtiğini yol haritasının en basite indirgenmiş halidir yukarıdaki resim. Siz aslından birden fazla cihazdan sekerek evin yolunu kaybederek markete gitmektesiniz geri dönüşünüz ise çıkmanızla bitmekte her seferinde aynı yol değil her seferinde farklı yollar. Bunu normal bir tarayıcı ile giriş sağlamanız muhtemel değil. İstisnai erişimler var fakat tekerleği icat etmenin anlamı yok!
 3. 3

  Katman Mevzusu!

  Oynadığınız oyunlardan edindiğiniz bilgilere dayanarak " Kanka 4. seviyeyim daha iniyorum" Arkadaş elinde bi kazma kürek aşşağı doğru kazarak level aldıkça ilerliyor. Böyle bir yapıya sahip değil. Burada akış içinde akıştan bahsediyoruz. Siz girdikçe sistemin içerisine zaten nereye kadar indiğinizi orada bi level bar yokki "Ditt! - 3. Seviye!" diye size göstermiyor. Siz siteler arasında akışları takip ederek oradaki chat room ve ince detayları izleyerek ve en önemliside ne aradığınızı bilerek ilerlediğiniz zaman o soğana benzeyen katmanları geziyorsun her biri farklı bir yapıya her biri farklı bir kurala bağlı ve her saat açık olmayan kimi günde 3 saat yayın yapıyor kimi günde 12 saat kimi kesintisiz. Burada aradığınız şey o adamın sunucuyu açması ve giriş yapmanız için size yeni bi şifrelenmiş uzantı vermesi. Nasıl ? Nerede ? Ne zaman ? Kim ? Hangi şekilde ? elde edeceksiniz o uzantıyı ? Bu soruları cevaplayabilen kişi zaten şuan gülüyordur Level Olayınıza Teşekkürler 🙂

Beğendin mi_? Arkadaşların ile Paylaşsana!

3 Paylaşım
4
3 Paylaşım, 4 points
Senin Tepkin nedir_?
Çalışkan Çalışkan
2
Çalışkan
üzgün üzgün
0
üzgün
sevimli sevimli
4
sevimli
üff üff
0
üff
Dislike Dislike
4
Dislike
komik komik
1
komik
Like Like
2
Like
aşk aşk
1
aşk
cool cool
2
cool
WTF WTF
4
WTF

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnternetin Bilinmeyen Yüzü

Şifreni Sıfırla

Geri Dön
Giriş Yap
Bir Yazı Türü Seçin
Kişisel Analiz
Trivia Quiz
Anket
Yazı
Liste
Meme
Video
Müzik
Resim